Oficialus pranešimas spaudai apie parodos atidarymą

November 27, 2009

Atidaryta III Tarptautinė mados fotografijos paroda “Madamorfozės” 2009

Ketvirtadienį, lapkričio 26 d., įvyko III Tarptautinės mados fotografijos parodos-konkurso “Madamorfozės 2009” atidarymas. Renginio iniciatorius ir organizatorius – gyvenimo būdo ir mados žurnalas “Ieva”.

Sostinės prekybos centre “Panorama” atidarytoje parodoje eksponuojama beveik 60 mados fotografijų. Iš viso atrankai buvo pateikta per 600 fotografijų, iš kurių atrinkti įdomiausi darbai pristatomi parodoje. Nuotraukų autoriai – Lietuvos profesionalūs mados fotografai ir kūrybingiausi mėgėjai. Parodoje savo darbus pristato ir profesionalūs mados fotografai iš JAV, Rusijos, D.Britanijos, Švedijos, Šveicarijos ir Japonijos. Parodos-konkurso tema – „Spalvos“. Parodos – konkurso dalyviai skirstomi pagal dvi kategorijas: mados fotografas profesionalas ir mados fotografas mėgėjas.

Parodos atidarymo metu buvo paskelbti konkurso laimėtojai. Komisija, sudaryta iš žiniasklaidos, mados kūrėjų ir mados verslo atstovų, peržiūrėjusi parodoje pristatomas fotografijas, nusprendė, kad geriausio mados fotografo profesionalo diplomas turi atitekti Tomui Vyšniauskui, o geriausias mėgėjas mados fotografas yra Tomas Urbelionis. Fotografų laukė ne tik sveikinimai, bet ir įspūdingos staigmenos iš kompanijų “Laimės tiltas” ir “Douglas”. Konkurso komisija taip pat nutarė, kad bus įteiktas specialus „Garbės diplomas“. Jis teko fotografui Rokui Daruliui.

Komisijos nariai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, dizaineris Vitalis Čepkauskas, „Beža galerijos“ direktorė Živilė Stankevičiūtė, AB „Lėvuo“ tinklo direktorė Laima Kačonienė, prekybos bendrovės „Apranga“ marketingo vadybininkė Agnė Brukštaitė-Fominienė ir žurnalo „Ieva“ redaktorė Aurika Merkienė.

Tarptautinė mados fotografijos paroda – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Organizatoriai siekia, kad joje plačioji visuomenė galėtų pamatyti Lietuvos mados fotografų darbus, palyginti jų individualų braižą ir stilistiką, susipažinti su pasaulinėmis mados fotografijos tendencijomis. Parodoje savo darbus pristatė 21 mados fotografas profesionalas ir 20 mėgėjų. Tarp profesionalų pavardžių – tokie garsūs ir žinomi savo srities meistrai kaip Vaiva Abromaitytė, Modestas Ežerskis, Tomas Kauneckas,  Gediminas Žilinskas ir kt.

Kiekvienas parodos žiūrovas gali dalyvauti „Žiūrovų simpatijų“ nuotraukos rinkimuose: į balsadėžę jis turi įmesti kortelę su labiausiai jam patinkamo fotografo pavarde. „Žiūrovų simpatijų“ prizo rinkimai vyksta visos parodos metu. Fotografo, kuriam atiteks daugiausiai žiūrovų balsų, laukia tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ siurprizas.

Vilniuje parodą apžiūrėti galima iki sausio 18 d. Vienas iš didžiausių projekto organizatorių norų – kad talentingų fotografų darbus pamatytų kuo daugiau Lietuvos gyventojų. Todėl tikimasi, jog kitais metais paroda tęs kelionę, o ja pasigrožėti galės kitų šalies miestų gyventojai.

Projekto partneriai – kompanijos „Laimės tiltas“, „Douglas“, „Tez Tour“ ir prekybos centras „Panorama“. Informaciniai partneriai – žurnalas „Laisvalaikis“, naujienų  portalas balsas.lt ir ACM lauko ekranų tinklas.

Plačiau apie parodą skaitykite http://www.madosfoto.wordpress.com

Asmuo kontaktams – Jolita Zykutė, parodos kuratorė 865945722, konkursas@ieva.lt

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: